خوانش کلیدواژه ای بیانات مقام معظّم رهبری 3  چاپ

تاریخ : دوشنبه 30 شهریور‌ماه سال 1394 در ساعت 10:43 ب.ظ

 یکی از خصوصیّات حیات طیّبه و خصوصیّات این انقلاب که در قرآن به آن تصریح شده، ایمان بالله و کفر به طاغوت است: فَمَن یَکفُر بِالطّاغوتِ وَ یُؤمِن بِاللهِ فَقَدِ استَمسَکَ بِالعُروَةِ الوُثقی.(۱۰) «عروةالوثقی» یعنی شما مثلاً از یک جای خطرناکی، لغزشگاهی دارید عبور میکنید، یک ریسمان، یک چیزی هست که دستتان را میگیرید که نخورید زمین، لیز نخورید، پرت نشوید پایین؛ به این میگویند «عروةالوثقی». اگر ایمان بالله و کفر به طاغوت داشته باشید، این «عروةالوثقی» است. این هر دو با همدیگر است: ایمان بالله، کفر به طاغوت؛ این دو را از هم تفکیک نباید کرد. باز اینجا من اشاره کنم که ایمان بالله را از مردم بسختی میشود گرفت؛ تکیهی تبلیغات دشمنان، روی کفر به طاغوت است؛ کفر به طاغوت را ضعیف کنند بتدریج، این بخش از قضیّه را از دست مردم بگیرند خب بله، ایمان بالله هم داشته باشید، ایمان به طاغوت هم داشته باشید. این نمیشود؛ ایمان بالله با کفر به طاغوت، با هم همدوشند.(قسمتی از سخنرانی در دیدار فرمادهان سپاه25شهریور94)

دقت در متن بالا هم راهبرد دشمن را تبیین می کند و هم راهبرد ما را یعنی کفر به طاغوت را دوشادوش ایمان به خدا باید ترویج کرد مثلا در قضیه ماهواره ...

مثلا در قضیه13آبان، مثلا در قضیه استفاده از کالای خارجی و مثال های متعدد دیگر. اگه خواستید تفصیل موردی هرکدام را می توان ارائه داد در همین قسمت می توانید در قسمت نظرات درخواست بدید.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیکی :
وب / وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد